Kisa-alue ja myyntituotteet
Agility SM 2015 -kilpailupaikkana toimi Oulun normaalikoulun kenttä, joka sijaitsee Linnanmaan yliopistoalueella noin seitsemän kilometriä Oulun keskustasta pohjoiseen (Kaitoväylä 7, Oulu).
Kisoihin varatulla alueella on kaksi koulua, joista toiseen sijoittuivat mm. ilmoittautumispiste, kisakahvila ja toimitsijoiden taukotilat, ja toiseen ruokailu.
Päiväteltat ja myyntipaikat
Kisa-alueelle oli merkitty alueet, johon kisaajat voivat pystyttää telttansa. Telttapaikat olivat maksuttomia eikä niitä tarvinnut varata etukäteen. Alueella oli myös hyvin tilaa yritysten myyntipaikoille.
Parkkipaikat ja karavaanarialue
Kilpailupaikan lähettyvillä oli paljon parkkitilaa. Liikenteenohjaajat ohjasivat pysäköintiä. Pysäköinnistä ei peritty maksua.
Karavaanarimajoitukseen oli varattu kentän läheisyydestä alue, johon mahtui 30 matkailuajoneuvoa. Paikan hinta pe-su oli 40 €. Alueella ei ollut saatavilla sähköä. Suihkut ovat kentän vieressä olevassa koulurakennuksessa.